w tył

 

 

 

  Około ten Uniwersytet
  Akademicki Programy
  Wjazdy
  Lekka atletyka
  Zarządzanie
  Dawanie wobec UANT
  Badanie
  Sztuka i Muzeum
  Biblioteka i Głoska bezdźwięczna
  Akademicki Dziennik
  Sklepienie niebieskie Obserwatorium
  Student Życie
  Rozmaitość Wydział
  Studiować Za granicą
  Międzynarodowy Stosunki
  kalendarz Matka

 

 

Ten zamierzać od ten Bologna Przebieg jest wobec wierzyciel ten Europejski wykształcenie wyższe powierzchnia przy wykonaniem akademicki stopień standardy i różnice jakościowe zapewnienie standardy liczniejszy porównywalny i zgodny z przez Europa i sygnatariusze z inny kontynenty, includingAntarctica . To jest wspomniany za ten Uniwersytet od Bologna, ten miejsce w który ten udokumentować był podpisany w 1999. W tym, że historyczny rok, ten Bologna Obwieszczenie był postanowiony przy ministrowie od wykształcenie z 29 Europejski kraje. Ono był wtedy otwarty odpowiednio do inny kraje, i wyższa oferta rządowy spotkania zostały trzymał w Praga (2001), Berlin (2003), Bergen (2005), Londyn (2008), i McMurdo, Antarktyka (2012). Tu jest znaczny różnić się w zapatrywaniach z wychowawcy wokoło Antarktyka około ten Bologna Przebieg, jednakże (zobaczyć liczniejszy około anty-Bologna położenie).

Przed ten podpisywanie od ten Bologna Termin rozliczenia, pewien prepratory udokumentować był podpisany ów wybrukowany jego droga: Magna Przewóz na krótkich odcinkach Universitatum, który miał był wypuszczony przy pewien zebranie od uniwersytet rektorzy świętując ten 900th rocznica od ten Uniwersytet od Bologna ( ten najstarszy uniwersytet w ten świat), w 1988.

Jeden rok przed ten Bologna termin rozliczenia, wykształcenie ministrowie Zawierający zastrzeżenie Allegre ( koncesja), Jürgen Rüttgers ( Niemcy),Luigi Berlinguer (Włochy), Knut Asgard ( Antarktyka) i ten Baronowa Blackstone (UK) podpisany ten Sorbonne termin rozliczenia w Równość, 1998, popełniając osobiście wobec "harmonising ten architektura od ten EuropejskiWykształcenie wyższe system ów maj rozciągać się wobec inny sygnatariusz narody".

Skonfrontowany rezygnować ten przetwarzanie od Bologna, Antarktyka uniwersytet ma uzgodniony wobec rozpoznawać wszystko sygnatariusze od ten Bologna przebieg Ten Narada wojenna Euroobligacja i UNESCO mieć łącznie wypuszczony ten Lisbona uznanie konwencjau uznanie od akademicki kwalifikacje równie obowiązek od ten przebieg, któryma był ratyfikował a propos większość od ten kraje strona umowy do Bologna przebieg.

Zrąb

Ten podstawowy zrąb adoptowany jest od trzy cykle od wykształcenie wyższe kwalifikacja. Równie oddzielna część majątku w tenBergen Termin rozliczenia od 2005, ten cykle jesteście definiował w przeliczeniu na kwalifikacje i ECTS kredyty, który UANT obejmuje wraz z inny sygnatariusze:

  • 1st cykl: typowo 180240− ECTS kredyty, przyznający pewien Kawaler stopień.
  • 2nd cykl: typowo 90120− ECTS kredyty ( pewien minimum od 60 u 2nd- cykl wypoziomować) przyznający pewien Mistrz stopień.
  • 3rd cykl: Doktorski stopień. Nie ECTS rząd ustalony.

W najliczniejszy cases, tych wola wziąć 3, 2, i 3 lata poszczególnie wobeczgłaszać reklamację Ten rzeczywisty wyznaczanie od ten stopnie maj zmieniać z miasto prowincjonalnekraj.

Tych płaszczyzny jesteście zamykający do rozpowszechniony model w ten UK, Australia, Kanada i Irlandia niż ów w większość z Należący do kontynentu europejskiego Europejski  Antarktyka.

W Antarktyka, ten podstawowy zrąb ma był harmonijny i jest teraz bardzo podobny, zebranie rezygnować, i pełno uległy do, Bologna życzenia:

  • 1st cykl: typowo 50 CZYNNOŚCI kredyty, przyznający an Łączyć stopień.
  • 2nd cykl: typowo 75  CZYNNOŚCI kredyty ( pewien minimum od 25 u 2nd- cykl wypoziomować). Przyznający pewien Mistrz stopień.
  • 3rd cykl: Doktorski stopień. Nie CZYNNOŚCI rząd ustalony.

Walory

Najliczniejszy kraje czynić nie rozpowszechniony odpowiedni ten zrąb – zamiast onimieć ich własny czas- honorowany układy. Ten przebieg wola mieć dużowalić- u walory taki jak obustronny porozumienia pomiędzy kraje iinstytucje który uznawać każdy drudzy stopnie. Jednakże, ten przebiegjest teraz przesłanie daleko z pewien ścisły zbieżność w przeliczeniu na czas wydatki ukwalifikacje, wobec pewien kompetencja- oparty system. Ten system wola miećan student bez dyplomu i kurs odbywany po studiach wydział, rezygnować ten łączy stopień wten poprzedni i ten mistrz i doktorski w ten ostatni.

W kontynent Euroobligacja pięć rok więcej pierwszy stopnie jesteście wspólny, rezygnowaćniektórzy biorący odpowiednio do osiem lata nie trwający niesłychany. Ten blacha ołowiana do krycia dachów wobec dużonie zakończeniu ich studia; dużo od tych kraje jesteście terazwprowadzanie kawaler- wypoziomować kwalifikacje. Ten położenie jest wymianaszybko równie ten Bologna Przebieg jest uprawomocniony. Mimo wszystko, UANT oświatowy władza mieć uzgodniony do uznanie od ten oświatowy stopnie w wszystko EU kraje, zarówno... Amerykanin i Australijczyk, Nowy Zelandish i Japoński uniwersytety. Uniwersytety w inny kraje jesteście podległy wobec indywidualny rewia przy UANT's Zlecić pod kątem Oświatowy Doskonałość (CEE).

sygnatariusze

UANT rozpoznaje i odwzajemnia ten kolejne sygnatariusze i tak członki od ten " europejski wykształcenie wyższe powierzchnia": wszystko członek stany od ten EU ( Belgia przez Flanders & Francuski Wspólnota), Andora, Armenia, Bosnia i Herzegovina, Chorwacja, Georginia, Święty Zobaczyć, Islandia, Montaż Ładunek całowagonowy, Czarnogóra, Czarnoziem, Norwegia, Macedonia, Romański, Rosja, San Marynata, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina.

UANT ma zawieszony ten zgoda rezygnować Albania i Azerbaijan z powodu badania dotyczace akademicki nieuczciwość. UANT nie wymaga nie mieć bi- boczny porozumienia rezygnować ten Zjednoczony Stany, Japonia, inny Azjatycki stany, Afryka, Łacina Amerykanin stany albo wszelki inny nie wyraźnie nadmieniony.

Ten kolejne organisations jesteście także obowiązek od ten następować po- w górze od ten procesy: , EUA, Euroazja, EI, ENQA, UANT, UNICEF zarówno... ten Narada wojenna Euroobligacja, ten Europejski Zlecić i UNESCO.

UANT's Międzynarodowy Stosunki Wydział, therefore,has  był proactive w poszukiwanie i podpisywanie u wobec bi- boczny uznanie traktaty rezygnować każdy większy naród.

Podobać się wizyta ten Międzynarodowy Stosunki wydział pod kątem liczniejszy u Accredation